Levendula

A levendula jól viseli a szárazságot és a tűző napfényt is, hiszen mediterrán növény. Nem kell sokat locsolnod, de azért ne hagyd, hogy teljesen kiszáradjon alatta a talaj. Ültetheted balkonládába, de nagyobb cserépbe is, hiszen a levendula, ha jól érzi magát, akár méteres nagyságú bokorrá is nőhet.
Bár közismert gyógynövény, a nagyáruházakban beszerzett levendulát azért inkább ne edd meg. Illatosításra viszont bátran használhatod bájos, lila virágait.

Porcsinrózsa

A porcsinrózsa egy kedves, mutatós kis egynyári. Azon kevesek közé tartozik, akik jól bírják a forróságot és nincsenek különösebben nagy igényeik, mégis igazán mutatósak tölcsér alakú virágaikkal, melyek a halvány rózsaszíntől kezdve a sárgán át a bordóig nagyon sokféle színűek lehetnek.
A porcsinrózsát, vagy más néven kukacvirágot sziklakertbe is gyakran ültetik, de a körülbelül 10-15 centiméteres magasságúra növő virág a balkonládában is mutatós.

Muskátli

A muskátli igazi klasszikus, ha balkonnövényekről van szó. Mivel nem különösebben igényes, és jól alkalmazkodik az időjáráshoz, ezért egy napsütéses erkélyen is jól fogja érezni magát.

A több mint 250 muskátlifajta között te is megtalálhatod a számodra legkedvesebbet, akár fehéret, akár mélyvöröset, akár illatosat, akár szagtalant, akár balkonládába valót, akár futónövényt keresel. Öntözd bőségesen, de ne álljon alatta a víz, télre pedig vidd be a lakásba, különben megfagy!

Árvácska

Talán nincs is olyan, aki még ne ajándékozott volna anyák napjára ebből a kicsi, de mutatós virágból. Az árvácskát könnyű gondozni, napsütésben és félárnyékban is jól érzi magát, tarka virágai pedig szinte vonzzák a tekintetet.
Arra ügyelj, hogy a talaj ne száradjon ki két öntözés között, különösen nyáron locsold bőségesen, ha pedig nagy a meleg, permetezd tápoldattal. Meg fogja hálálni!

Csupros harangvirág

A színes virágtölcsérekkel díszített növény a romantika korának egyik legnépszerűbb virágja volt, de ma is sokan szeretik, nem véletlenül. A kétnyári növény virágait a második évben hozza, ekkor már a meleg, napsütéses helyeket szereti a legjobban. Ha nem vagy nagy kertész, vásárolj olyan harangvirágot, ami már szirmokat hozott – ezeket ugyanis nagyon egyszerű tartani, és az erkélyen is jól fogják érezni magukat.

Hibiszkusz

Az egzotikus külsejű hibiszkusz hatalmas, buja virágokat nyit, és tavasztól őszig színesbe öltözteti az erkélyedet. Kifejezetten imádja a napsütést és a meleget, de a földjét nyirkosan kell tartani.
A hibiszkuszt tavasszal és ősszel érdemes megmetszeni, hogy több virágot hozzon. Így is elég nagyra fog nőni ahhoz, hogy kellemes árnyékot borítson a forró balkonra.

Leander

A gyönyörű, fürtökben virágzó leander mediterrán hangulatot varázsol az erkélyedre. Nyár elejétől egészen őszig nyílik, és egyik legáldásosabb tulajdonsága az, hogy minél több napfény éri, annál gazdagabban virágzik – feltéve, hogy elég vizet és tápoldatot kap. Bár mind közül az egyik legszebb balkonnövény, fontos tisztában lenned vele, hogy minden része erősen mérgező, így kisgyereket vagy házi állatot inkább ne engedj a közelébe.

Cserjés margitvirág

A margitvirág szívós természetének köszönheti népszerűségét: szinte kiirthatatlan, ráadásul fehér, sárga vagy rózsaszín virágai tavasztól egészen októberig nyílnak, de ha bent telelteted, akár egész évben is virágozhatnak.
Kifejezetten kedveli a napos helyeket, a vízigénye azonban viszonylag magas. A bokros változatokat nagyobb virágtartóba is ültetheted, de a kisebb fajták balkonládában is jól mutatnak.