Nézzünk pár apróbb trükköt az ültetéssel kapcsolatban. Vegyük figyelembe, hogy mely növényünk szereti a kis cserepet, a kevésbé mélyre ültetést és az árnyékot. Fogadjuk meg a következőket és a miénk lesz a legszebb virágbirodalom!

A növények elhelyezésénél az esztétikai szempontok mellett a növény igényeit, főleg a fényigényét kell szem előtt tartani. Egy-egy cserépnek akadhat helye alacsonyabb szekrényen, íróasztalon stb. ne zsúfoljuk össze őket, hogy egyedi szépségükben mutatkozhassanak.

Több cserepes növény elhelyezésére megfelelőek akár az asztalszerű, alacsonyabb virágtartók, akár a hagyományos virágállványok.

A futónövény cserepét elhelyezhetjük magasan lévő kis polcra, vagy falra erősített dróttartóra, ahol a növény a levegőben lógva terjeszkedhet. Az utóbbi esetében kerámia virágtartóba állítjuk a növényt.

A kúszókat ültethetjük kis ládába is, sorba egymás mellé, és a láda fölött, azzal azonos hosszúságú lécet szögezünk a falra, amibe egyenlő távolságra szögeket verünk. A szögekre kifeszített spárgára futtathatjuk a növényt.

Ha kevés a helyünk, a kúszónövényeket a cserépbe tűzött, magunk készítette vagy vásárolt műanyag létrákra csavarhatjuk körkörösen. A közismert viaszvirág, és a borostyán gyakori tartása ez.

Okvetlenül napos helyre kell kerülni a pozsgások, kaktuszok zömének, mert ezek árnyékban elvesztik jellegzetességüket. Ott fejlődnek szépen az ananászfélék is, a nyáron gazdagon virágzó viaszvirág, továbbá a törpe legyező és datolyapálma.

A közkedvelt fikuszok a reggeli, délutáni nappal is beérik. Az elterjedt közönséges gumifa mellett említsük meg a kevésbé kényes lant alakú fikuszt. Különleges, széles sötétzöld, kissé hullámos leveleivel minden lakás díszére válik.

Északi fekvésű, világos lakásokban nevelhetünk rákvirágot, fehér pettyes levelű buzogányvirágot, vízipálmát. Mindháromnak, de különösen az utóbbinak a vízigénye nagy. Ablak közelébe helyezzük a filodendront, amit találóan könnyező pálmának is neveznek, mert az új levelek hozásakor egy-egy „könnycsepp” jelenik meg a levélszéleken.

Kevés fénnyel beéri a tenyérnyi nagy, arália. A lakás legkevésbé világos helyén tarthatunk kukoricalevelet. Tudnunk kell róla, hogy csak akkor fejlődik szépen, ha nincs mélyen a földben és aránylag kis cserépben van. Ilyen helyen nevelhetjük a páfrányokat is. A lakás száraz levegőjében a fényes levelű sarlós pajzsika, az íves széthajló, világoszöld levelű szobapáfrány és a felfelé törő szalagpáfrány lesz hosszú életű.